Tops Markets Deals: February 16 – 22, 2020
Tops Markets Ad Scan & Coupon Match-ups
Tops Markets Deals for February 16th – 22nd
Tops Markets Coupon Policy Tops Click-to-Card Coupons – You can only use one manufacturer’s Click-to-Card OR one manufacturer’s paper coupon per item. You CAN stack a Tops Store Click-to-Card coupon with a manufacturer’s paper coupon. Catalina Network Checkout Coupon Offers
Fresh Express Iceberg Salad 12 oz – $0.79
Fresh Broccoli Crowns – $0.99/lb
Wonderful Halos Mandarins 3 lb – $4.99
– $0.50 off Wonderful Halos (SS 2/16/20)
= $3.99 after doubled coupon
Cheez-It Crackers – $1.99
– Submit for $0.75 Cash Back when you buy Cheez-It Snap’d Cracker Chips (redeem up to 5 times)
= $1.24 after Cash Back
Also Available: $1.00 off Cheez-It Crackers printable (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES)
McCcain French Fries Select Varieties – $1.88
– Submit for $0.75 Cash Back when you buy McCain Dip’n Wedges (redeem up to 5 times)
= $1.13 each after Cash Back!
Jennie-O Ground Turkey Chub 16 oz – $2.99
Sweet Thai or Fajita Seasoned Chicken 16 oz – $3.99
These are REALLY GOOD!
Mama Lucia Italian Style Meatballs – Buy 2 Get 3 FREE
Tops 100 Count Cooked Shrimp – $8.49/lb
Check out this EASY RECIPE for Gluten-Free Bagels.
These can be made with regular flour as well!
Laughing Cow Cheese Wedges – $3.50
– $1.00 off Laughing Cow Cheese (peelie found on product in many stores)
= $2.50
Full Circle Organic Fruit Snacks 4.2 oz pkg
– FREE Full Circle Organic Fruit Snacks (first 1,000 to add the coupon on Freebie Friday – expires 2/22/20)
= FREE after coupon!
Save an Extra $2.00 off your Full Cirlce Organic Purchase with coupon found in the Organic Magazine In-Stores or Online
Yoplait Yogurt Cups – $0.50
– Save $0.50 when you buy FIVE CUPS any variety Yoplait® Yogurt (Includes Original, Light, Smooth, Whips!®, Lactose Free, OR FruitSide) with printable coupon found HERE
= $0.30 each after doubled coupon
Plus, Submit for $0.25 Cash Back when you buy Yogurt, any Brand (Limit 1)
Tops Greek Yogurt 32 oz – $3.49
Check out my Easy Low-Carb Bagel Recipe!
Plus, Submit for $0.25 Cash Back when you buy Yogurt, any Brand (Limit 1)
Tops String Cheese, Cubes Snack or Cheese Bites – $2.50
Tops Chunk Cheese or Deli Sliced Cheese – $2.50
I have these boots and they are SO WARM and COZY!!!
Tops Steamable Veggies – $1.00
Kraft Macaroni & Cheese – $1.00
– $1.00 off FOUR Kraft Mac & Cheese (tearpad coupon found in some stores)
= $0.75 each
Dole Fridge Packs – BOGO
– $1.00 off Dole Fridge Packs (SS 1/5/20)
= A Super Deal!
Francesco Rinaldi Pasta Sauce – $1.50
– Submit for $0.25 Cash Back when you buy Pasta Sauce, any brand
= $1.25 after Cash Back!
Chi Chi’s Tortilla Shells or Salsa – $1.67
Celestial Seasonings Herbal Tea – $2.99
– Save $1.00 on TWO (2) Celestial Seasonings® boxes printable coupon found HERE
= $2.49 each after coupon
Tide Simply Liquid Laundry Detergent 31- 24 oz, Pods 13 ct or Downy Liquid Softener 34 oz – 4/$10.00 (when you buy multiples of 4)
$0.50 off Tide Simply Liquid Laundry Detergent 34 oz or smaller with printable coupon found HERE
Save 50¢ on ONE Tide Simply Laundry Detergent 34 oz or smaller OR Downy Liquid Fabric Conditioner 40 ld OR Bounce/Downy Sheets 40 ct TO 60 ct OR In-Wash Scent Boosters 4.3 oz OR ERA Laundry Detergent 50 oz or smaller (includes Downy Unstopables, Fresh Protect, and Odor Protect) (excludes Downy Libre Enjuague, Gain Fireworks, and trial/travel size) with Tops Click to Card Coupon found HERE
Save 50¢ on ONE Tide Simply PODS 13 ct Tops Click to Card Coupon found HERE
Simply Done Dryer Sheets 40 ct – $1.00
Persil Laundry Detergent 50 oz – $5.99
– $2 off Persil Proclean laundry detergent, excl 6 loads or less and trial, limit 1, RMN 02/09
= $3.99 after coupon
Gerber Graduates Finger Foods or Lil Mixers – $2.00
BeechNut Just Organics – 7/$8.00
Earn an Extra 200 Bonus Gas Points when you buy any FOUR participating Cereal or Snack Items from the Gas Box:
1. Honey Nut Cheerios Cereal 10.8 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals = $2.16 each after coupon
2. Cheerios Original 8.9 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals = $2.16 each after coupon
SAVE $1.00 ON TWO when you buy TWO BOXES any flavor General Mills cereal listed: Cheerios™ • Cinnamon Toast Crunch™ • Lucky Charms™ • Reese’s Puffs • Chex™ • Cocoa Puffs™ • Trix™ • Cookie Crisp™ • Golden Grahams™ • Kix™ • Fiber One™ • Wheaties™ • Raisin = $2.00 each after Cash Back
-$2/4 General Mills cereal boxes any flavor: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’ s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4, Oatmeal Crisp, or Nature Valley Granola pouches, SS 01/26 = $2.00 per box after coupon
3. Cheerios Oat Crunch Oats ‘n Honey Cereal 15.2 oz box – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals = $2.16 each after coupon
4. Cheerios Apple Cinnamon or Very Berry 10.9 – 11 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals= $2.16 each after coupon
5. Quaker Cinnamon, Original, or Strawberry Life Cereal 13 oz box- $2.50
6. Honey Bunches of Oats Cereal 13 – 14.5 oz box – $2.50
7. Quaker Cap’n Crunch Cereal 11.4 – 14 oz – $2.50
8. Reese’s Puffs Cereal 11.5 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals = $2.16 each after coupon
-$2/4 General Mills cereal boxes any flavor: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’ s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4, Oatmeal Crisp, or Nature Valley Granola pouches, SS 01/26 = $2.00 per box after coupon
SAVE $1.00 ON TWO when you buy TWO BOXES any flavor General Mills cereal listed: Cheerios™ • Cinnamon Toast Crunch™ • Lucky Charms™ • Reese’s Puffs • Chex™ • Cocoa Puffs™ • Trix™ • Cookie Crisp™ • Golden Grahams™ • Kix™ • Fiber One™ • Wheaties™ • Raisin = $2.00 each after Cash Back
9. Golden Grahams Cereal 11.7 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals= $2.16 each after coupon
-$2/4 General Mills cereal boxes any flavor: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’ s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4, Oatmeal Crisp, or Nature Valley Granola pouches, SS 01/26 = $2.00 per box after coupon
SAVE $1.00 ON TWO when you buy TWO BOXES any flavor General Mills cereal listed: Cheerios™ • Cinnamon Toast Crunch™ • Lucky Charms™ • Reese’s Puffs • Chex™ • Cocoa Puffs™ • Trix™ • Cookie Crisp™ • Golden Grahams™ • Kix™ • Fiber One™ • Wheaties™ • Raisin = $2.00 each after Cash Back!
10. Pop Tart Cereal 11.2 oz – $2.50
$0.70 off Kellogg’s Pop Tart Cereal printable HERE = $1.10 after doubled coupon!
$1.00 off Kellogg’s Cereal printable (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES) = $1.50 after coupon!
$2.00 off FOUR Kellogg’s Cereals printable HERE = $2.00 each after coupon
Save $1.00 on any THREE (3) Kellogg’s® Cereals = $2.16 each after coupon
Save $5 when you purchase $25 of Kellogg’s® Cereals (8 oz. or Larger Any Flavor Mix or Match).Expires 3/31/2020
11. Kellogg’s Corn Flakes Cereal 12 oz – $2.50
$1.00 off Kellogg’s Cereal printable (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES) = $1.50 after coupon
$2.00 off FOUR Kellogg’s Cereals printable HERE = $2.00 each after coupon
Save $1.00 on any THREE (3) Kellogg’s® Cereals = $2.16 each after coupon
Save $5 when you purchase $25 of Kellogg’s® Cereals (8 oz. or Larger Any Flavor Mix or Match).Expires 3/31/2020
12. Kellogg’s Rice Krispies Cereal 12 – 15.5 oz – $2.50
$1.00 off Kellogg’s Cereal printable (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES) = $1.50 after coupon
$2.00 off FOUR Kellogg’s Cereals printable HERE = $2.00 each after coupon
Save $1.00 on any THREE (3) Kellogg’s® Cereals = $2.16 after coupon
Save $5 when you purchase $25 of Kellogg’s® Cereals (8 oz. or Larger Any Flavor Mix or Match).Expires 3/31/2020
13. Kellogg’s Krave Cereal 11 – 11.4 oz – $2.50
$1.00 off Kellogg’s Cereal printable (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES) = $1.50 after coupon
$1.00 off TWO Kellogg’s Krave Cereals printable HERE = $2.00 each after coupon
$2.00 off FOUR Kellogg’s Cereals printable HERE = $2.00 each after coupon
Save $1.00 on any THREE (3) Kellogg’s® Cereals = $2.16 after coupon
Save $5 when you purchase $25 of Kellogg’s® Cereals (8 oz. or Larger Any Flavor Mix or Match).Expires 3/31/2020
14. Kellogg’s Rice Krispies Treats 5.6 – 6.2 oz – $2.50
$1.00 off Kellogg’s Rice Krispies Treats printable (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES) = $1.50 after coupon
15. Tops Oats & More or Twin Grain Crisp Cereal 12 – 14.5 oz – $2.50
16. Tops Friendly Harvest or Crunchy Raisin Bran Cereal 12.4 – 18.2 oz box – $2.50
17. Tops Rice, Corn, or Oat Squares 12 – 14.5 oz – $2.50
18. Full Circle Organic Cereal 10 – 15 oz – $2.50
Save an Extra $2.00 off your Full Cirlce Organic Purchase with coupon found in the Organic Magazine In-Stores or Online = $2.00 each after coupon!
19. Honey Smacks Cereal 15.3 oz box – $2.50
20. Cocoa Puffs Cereal 10.4 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals = $2.16 after coupon
-$2/4 General Mills cereal boxes any flavor: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’ s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4, Oatmeal Crisp, or Nature Valley Granola pouches, SS 01/26 = $2.00 per box
SAVE $1.00 ON TWO when you buy TWO BOXES any flavor General Mills cereal listed: Cheerios™ • Cinnamon Toast Crunch™ • Lucky Charms™ • Reese’s Puffs • Chex™ • Cocoa Puffs™ • Trix™ • Cookie Crisp™ • Golden Grahams™ • Kix™ • Fiber One™ • Wheaties™ • Raisin = $2.00 per box after Cash Back!
21. Cookie Crisp Cereal 10.6 oz – $2.50
Save $1.00 when you buy THREE BOXES any flavor General Mills cereals= $2.16 after coupon
22. Quaker Instant Oatmeal Select Varieties 8.4 – 15.1 oz or Oats 18 oz – $2.50
-$1/2 Quaker Old Fashioned, Quick or Instant Oats, or Oatmeal Squares cereal, SS 01/12 = $2.00 each after coupon
-$1 off Quaker Old Fashioned or Quick Oats canister, 18 or 42 oz (exp 2/22) printable = $2.00 each after coupon
23. Quaker Chewy Granola Bars 6.1 – 7.4 oz – $2.50
24. Betty Crocker Fruit Snacks 4.5 – 8 oz – $2.50
25. Nabisco BelVita Biscuits 7.04 – 9 oz – $2.50
26. Aunt Jemima Pancake Mix 32 oz – $2.50
27. Aunt Jemima Pancake Syrup 24 oz – $2.50
Kellogg’s Pop Tarts – $2.00
– $1.00 off Kellogg’s Pop Tarts (requires points to redeem – CLICK HERE for a list of FREE BONUS POINTS CODES)
= $1.00
Also Available: $0.50 off Kellogg’s Pop Tarts Select Varieties printable HERE; $2.00 off FOUR Kellogg’s Pop Tarts printable HERE
Lavazza Coffee 8 oz can, 12 oz bag, K-Cups 3.4 oz or Capsules 1.7 – 1.9 oz – $4.99
Maxwell House Coffee 10.5 – 11.4 oz can – BOGO
Wide Awake Single Serve Coffee Pods – BOGO
Coca Cola 6 pack bottles – Buy 2 Get 3 FREE
Premium Chiquita Bananas – $0.33/lb (with in-ad Super Coupon)
Tops Shredded Cheese – $1.88 (with in-ad Super Coupon)
Campbell’s Chunky, Well Yes, or Homestyle Soups – 4/$5.00 when you buy FOUR
Thomas’ Original English Muffins – $1.99 (with in-ad Super Coupon)
Jimmy Dean Hickory Smoked Bacon – $4.49 (with in-ad Super Coupon)
Bakery Fresh Jumbo Muffins 4 pack – $3.49 (with in-ad Super Coupon)
Hot Rotisserie Chicken – $4.99 (with in-ad Super Coupon)
Scott Bath Tissue 20 pack or Paper Towels 15 rolls – $11.99 (with in-ad Super Coupon)
Tops Reusable Bag – $0.69 (with in-ad Super Coupon)
STOCK UP NOW for the Plastic Bag Ban – starting March 1, 2020 in NY
Save an Extra $2.00 off your Full Cirlce Organic Purchase with coupon found in the Organic Magazine In-Stores or Online
NY Fresh Grown Apples, Seedless Navel Oranges, or Raspberry Oranges Select Varieties – BOGO
White or Russet Potatoes – BOGO
Wonderful Pistachios Kernels 5.5 – 6 oz – $6.99
-.50/1 Wonderful Pistachios, 4.5-8 oz, SS 01/19
= $5.99 after doubled coupon
If you want to be even more Frugal and Eco-Friendly, try using Cloth Napkins! Check out my post for tips and deals to start your own Cloth Napkin stockpile!
Read our updated Privacy Policy & Disclosure Policy
Comments
Tops Markets Deals: February 16 – 22, 2020 — No Comments